18 czerwca 2019 10:25 | Aktualności

Szkolny Konkurs Polonistyczny ,,Z językiem polskim za pan brat”

,,Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – te słowa zaczerpnięte z poematu Juliusza Słowackiego przyświecały tegorocznej edycji

Konkursu Polonistycznego ,,Z językiem polskim za pan brat”.

Został on zorganizowany dla uczniów klas VI-VIII. Nad przygotowaniem testu oraz przebiegiem konkursowych zmagań czuwała nauczycielka języka polskiego - Katarzyna Motyl.

Uczniowie wykazywali się wiedzą dotyczącą zasad poprawnej pisowni, znajomości polskich przysłów i związków frazeologicznych, rozwiązywali krzyżówkę oraz zadania związane z poprawnością  językową.

Wszyscy  wykazali się rozległą wiedzą humanistyczną i znajomością ojczystego języka.

Po podsumowaniu punktów udało się  wskazać zwycięzców:

I miejsce – Maciej Duniec klasa VI – 163p.

II miejsce – Roksana Kubiak klasa VIII – 161p.

III miejsce – Julia Fabrykowska klasa VII b – 156p.

Najlepsi poloniści zostali wyróżnieni  nagrodami książkowymi, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy polonistycznej i zapraszamy do udziału w kolejnych, szkolnych konkursach.