10 maja 2019 09:09 | Aktualności

Szkolny Konkurs „Mistrz Kaligrafii 2019”

Czym jest kaligrafia? To sztuka pięknego, starannego i poprawnego pisania, często z wykorzystaniem unikalnych ornamentów i zdobień.

Z trudną, ale jednocześnie fascynującą, techniką kaligraficzną zmierzyli się uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali prace na konkurs o tytuł „Mistrza Kaligrafii 2019”.

Zadaniem uczestników było napisanie na gładkim papierze, piórem lub długopisem, fragmentu utworu pisarza związanego z regionem łódzkim. Głównym celem konkursu, zorganizowanego z inicjatywy nauczycielki języka polskiego – pani Eweliny Konarzewskiej, było propagowanie idei estetycznego pisania.

Koniec kwietnia przyniósł wyczekiwane rozstrzygnięcie konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Julia Fabrykowska z klasy VII b, tuż za nią uplasowali się Aleks Plocek z IV a i Alexandra Kobierski z VII a. Wyróżnienia otrzymali Patryk Szkudlarek, Maria Szkudlarek i Bartłomiej Littmann - uczniowie klasy IV a. Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do zgłębiania tajników sztuki kaligraficznej.