15 marca 2019 09:16 | Aktualności

Zabawy badawcze

Dzieci z oddziału przedszkolnego odbyły podróż do prehistorycznych czasów. W czasie zajęć rozmawiały o tym, jak wiele milionów lat temu wyglądała Ziemia, rośliny, zwierzęta, w tym dinozaury. Dowiedziały  się też,  że węgiel i sól to pozostałości po pradawnych czasach. Przedszkolaki  poznawały również wygląd i zwyczaje jaskiniowców oraz odkrywały tajemnice pracy archeologa.

Na zdjęciach można zobaczyć, jak dzieci badają właściwości soli i węgla: rozpuszczalność w wodzie tych substancji,  ich kolor oraz to, czy  zostawiają ślad na skórze.
Dzieci, bawiąc się w naukowców, przygotowywały roztwór nasycony solą. Przez kilka dni obserwowały zmiany zachodzące na nitkach – pod wpływem parowania wody utworzyły się kryształki soli.