05 marca 2015 17:52 | Aktualności

SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBREJ MISTRZEM GMINY W MINIKOSZYKÓWCE W KATEGORII CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W dniu 2 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się Gminny Turniej Minikoszykówki w kategorii chłopców mający na celu wyłonienie mistrza gminy szkół podstawowych w tej dyscyplinie sportowej.

W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie, Zespół Szkół Nr 2 z Bratoszewic, Szkołę Podstawową z Niesułkowa oraz  zespół gospodarzy - Szkołę Podstawową w Dobrej. Po rozegraniu sześciu pasjonujących meczów udało się  wyłonić zwycięzcę turnieju, którym została reprezentacja Szkoły  Podstawowej z Dobrej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bratoszewic, zaś na trzecim stopniu podium znaleźli się chłopcy z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie.

Zwycięzca turnieju został wyróżniony  okolicznościowym pucharem ufundowanym przez Burmistrza Strykowa – Pana Andrzeja Jankowskiego. Pozostali uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dekoracji dokonała pani  dyrektor szkoły gospodarzy  - Małgorzata Wielgus.

Najlepsza drużyna będzie też reprezentować gminę w powiatowym turnieju piłki koszykowej.

Najlepiej punktującymi zawodnikami turnieju byli: Michał Piestrzeniewicz  (24 punkty), Kewin Siniarski (22 punkty) - uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Dobrej oraz Marcel Ruta  (16 punktów) - zawodnik z Zespołu Szkół Nr 2 w Bratoszewicach.

Należy podkreślić, że koszykarskie rozgrywki odbyły się w doskonałej, sportowej atmosferze.

W drugim dniu koszykarskich zmagań - 3 marca 2015 r. - do walki o mistrzostwo gminy w minikoszykówce  przystąpiły drużyny dziewcząt.

Gospodarzem turnieju, podobnie jak w przypadku sportowych zmagań chłopców, była Szkoła Podstawowa w Dobrej.

Do walki o mistrzostwo przystąpiły drużyny reprezentujące Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie, Szkołę Podstawową w Niesułkowie oraz Szkołę Podstawową w Dobrej.

Po rozegraniu trzech niezwykle zaciętych meczów okazało się, że najwięcej punktów zgromadziła drużyna Szkoły Podstawowej w Dobrej  i to ona zajęła I miejsce, otrzymała puchar oraz tytuł mistrza gminy.

Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z ZS Nr 2 ze Strykowa, zaś trzecie przypadło reprezentantkom Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami zawodów były: Gabriela Pałczyńska (11 punktów) ze Szkoły Podstawowej w Dobrej, Martyna Kaczmarek (11punktów) ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie oraz Zuzanna Głowacka (8 punktów)  również ze Szkoły Podstawowej w Dobrej.