Archiwalne wydarzenia

02 maja 2014 16:10 | Archiwalne wydarzenia

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej na wycieczce do Torunia i Ciechocinka.

W dniu 17 czerwca uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Torunia i Ciechocinka.

Celem wyjazdu było poznanie historii oraz zabytków miasta Mikołaja Kopernika.

W Toruniu dzieci uczestniczyły w warsztatach piekarniczych, w czasie których poznawały tajniki wypieku pierników: ich historię, składniki wykorzystane do pieczenia tych popularnych smakołyków oraz przyprawy, które stanowią o ich smaku i aromacie. Poznawały też zasady panujące w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym.

Następnie uczestnicy wycieczki poznawali historię miasta, uczestnicząc w grze terenowej, której celem było poznanie charakterystycznych miejsc toruńskiego Starego Miasta oraz zapoznanie się z ciekawostkami i historią odwiedzanych miejsc.

Był też czas na omówienie działalności wybitnego astronoma – Mikołaja Kopernika.

Kolejnym punktem wyprawy był Ciechocinek. Tam uczniowie podziwiali tężnie oraz kwiatowe zegary i fontanny.

Czerwcowy dzień upłynął bardzo szybko. Dzieci pełne wrażeń oraz nowych wiadomości historycznych i przyrodniczych wróciły do swoich domów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej na wycieczce do Torunia i Ciechocinka.