Archiwalne wydarzenia

02 maja 2014 16:03 | Archiwalne wydarzenia

Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej w obchodach 78 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego

W dniu 13 maja 2013 r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej pod opieką K. Motyl uczestniczyła w wojewódzkich obchodach rocznicy śmierci Marszałka J. Piłsudskiego. Miały one uroczysty charakter. Odbyła się msza święta w Kościele Ojców Jezuitów, po której zebrani udali się pod pomnik J. Piłsudskiego, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów. Ostatnim elementem uroczystości było przedstawienie o tematyce patriotycznej zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym. Dla uczniów była to doskonała okazja do poznania działalności J. Piłsudskiego oraz kształtowania uczuć patriotycznych.