Poniedziałek :

Środa:

Czwartek :

Piątek :

Funkcje biblioteki szkolnej to:

• udostępnianie zbiorów,
  • aktywizowanie czytelnictwa i rozwijanie kultury czytelniczej uczniów,
  • współpraca w  realizacji programu dydaktycznego, wychowawczego i profilaktycznego szkoły.

Formy działalności:

• udostępnianie zbiorów,
  • działalność informacyjna,
  • udział w edukacji czytelniczej i medialnej,
  • organizowanie różnych form pracy zespołowej i zbiorowej ( konkursy, imprezy, projekty, wystawy).

Udostępnianie zbiorów polega na:

• wypożyczeniach indywidualnych dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców,
  • udostępnianiu książek w lub czasopism w kąciku czytelnianym,
  • udostępnianiu informacji i dokumentów z Internetu,
  • wypożyczaniu pozycji bibliotecznych na zajęcia edukacyjne,
  • doradzaniu i pomocy w wyborze lektur czy innych materiałów.

Zbiory naszej biblioteki to:

• księgozbiór (6500 woluminów podzielonych na grupy)- lektury podstawowe i uzupełniające dla klas I-VI, literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, księgozbiór nauczycielski, literatura popularnonaukowa, księgozbiór podręczny,
  • wydawnictwa albumowe,
  • czasopisma dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli,
  • broszury,
  • dokumenty oraz akty prawne regulujące pracę szkoły,
  • plansze dydaktyczne i mapy,
  • materiały multimedialne.

Prawa i obowiązki czytelników:

• Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  • Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły, rodzice uczniów.
  • Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.
  • Jednocześnie można wypożyczyć 3 książki (czasopisma) na 4 tygodnie.
  • W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a  także prolongować termin zwrotu.
  • Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki.
  • W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki i innych materiałów czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję albo inna wskazana przez bibliotekarza lub wpłacić 6-krotną antykwaryczną wartość zagubionej książki lub innego dokumentu, jeżeli nie jest on dostępny na rynku księgarskim.
  • Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.
  • Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do zwrócenia materiałów wypożyczonych z biblioteki.
  • Indywidualne korzystanie z komputerów i łącza internetowego w bibliotece jest możliwe pod następującymi warunkami:

-        uczniowie mogą korzystać z komputerów tylko w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych,

-        nie wolno dokonywać żadnych zmian w konfiguracji pulpitu i innych elementach systemu,

-        nie wolno instalować na komputerach bibliotecznych własnych programów,

-        w wypadku dużej ilości chętnych limit czasowy korzystania z komputera wynosi 20 min.,

-        komputery biblioteczne służą do celów edukacyjnych.

Do biblioteki zaprasza, bliższych informacji udziela nauczyciel biblioteki - Jolanta Lis.